زندگی در اتاوا از آب و هوا تا هزینه‌ها

اتاوا به عنوان مرکز امور سیاسی و پایتخت کشور کانادا شهری چند ملیتی و چندفرهنگی بوده و توسط طبیعتی فوق‌العاده در چهار فصل سال احاطه شده و هرساله این شهر محبوب، میزبان مهاجران و تازه‌واردان مختلفی از سراسر دنیاست.

اتاوا با بیش از یک میلیون ساکن، دومین شهر بزرگ استان انتاریو بعد از تورنتو است و با استان فرانسوی‌زبان کبک هم‌مرز است. کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا بوده و یکی از امن‌ترین شهرهای کانادا به شمار می‌رود. با برخورداری از فرصت‌های کاری متعدد، صنعت ساخت و ساز قوی و فرهنگی پویا، سفر، تحصیل، زندگی و کار در این شهر می‌تواند بسیار شگفت‌انگیز باشد.

در حالی که دو شهر تورنتو و مونترال با گذشت زمان به پایتخت‌های فرهنگی و اقتصادی، ورزشی، موسیقی و رسانه کانادا بدل شده‌اند، اتاوا نیز با رشد و پیشرفت فراوانی روبرو بوده و به چیزی فراتر از کرسی دولت کانادا مبدل شده است.

به بیانی دیگر، اتاوا جایی است که در آن ارتباطات خانوادگی رونق یافته و مشاغل مختلف رشد می‌کنند. چنانچه شما هم قصد مهاجرت به کانادا و شهر اتاوا را دارید، به هیچ وجه در تصمیم خود شک نکرده و به حرف افرادی که پایتخت کانادا را به عنوان مکانی کم‌هیجان می‌دانند، توجه نکنید.

این بدین خاطر است که بنابر آمار، اغلب افرادی که به شهر اتاوا نقل مکان کرده‌اند برای مدت زمان زیادی در این شهر اقامت یافته‌اند و این موضوع دلیلی جز مزایای بی‌شمار این شهر ندارد.

از این رو اگر شما هم با سوالات مختلفی از جمله: ” زندگی در اتاوا چگونه است؟ و یا در مقایسه با سایر شهرهای کانادا هزینه‌های زندگی در اتاوا چقدر است؟روبرو هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

مهاجرت به اتاوا

اتاوا کجاست؟

شهر اتاوا در بخش شرقی انتاریوی جنوبی قرار گرفته و با استان کبک هم‌مرز است. از این رو با ۵ ساعت رانندگی از این شهر می‌توان به تورنتو رفته و با دو ساعت رانندگی به مونترال قدم گذاشت. در حقیقت این شهر بر روی ساحل جنوبی رودخانه اتاوا قرار گرفته است.

در عین حال با یک ساعت رانندگی به سمت جنوب با خط مرزی ایالات متحده آمریکا روبرو خواهید شد و نزدیک‌ترین گذرگاه مرزی این شهر پرسکات اوگدنسبورگ است.

درباره اتاوا

اتاوا با دو شهر گاتینو و کبک Gatineau, Quebec هم مرز بوده و با یکدیگر منطقه National Capital Region (NCR) را تشکیل می‌دهند. پیش‌تر نام این شهر بای‌تاون Bytown  بوده که در سال ۱۸۲۶ تاسیس شده، اما در سال ۱۸۵۵ از بایتاون به اتاوا تغییر نام یافت و به مرکز سیاسی و فناوری کانادا تبدیل شد.

از ابتدا این شهر محل اقامت ایرلندی‌ها و فرانسوی‌های مسیحی بوده و در حال حاضر به یک شهر چندفرهنگی با حضور اقوام و ملل مختلف بدل شده است.

بنابر آمار رسمی سال ۲۰۱۶، جمعیت این شهر ۹۳۴.۲۴۳ هزار نفر برآورد شده و بنابر سرشماری منطقه شهری CMA از جمعیتی ۱.۳۲۳.۷۸۳ نفری برخوردار است. همچنین بر طبق رتبه‌بندی سازمان Mercer، شهر اتاوا دارای یکی از بالاترین کیفیت‌های زندگی در شهرهای بزرگ قاره آمریکا است و رتبه چهاردهم را از این لحاظ در سراسر دنیا دارد.

همچنین زندگی در اتاوا بدین معنی است که شما در حال زندگی در دومین شهر پاک کانادا و سومین شهر پاک دنیا هستید. در عین حال، در سال ۲۰۱۷ سازمان MoneySense از اتاوا به عنوان بهترین جامعه برای زندگی در کانادا یاد کرده است.

اتاوا شهری زنده و جوان بوده و دو دانشگاه بزرگ اتاوا و کارلتون در مرکز آن قرار گرفته‌اند. همچنین پایتخت کانادا از معماری زیبا، مرکز شهر شلوغ و دامنه وسیعی از محله‌های جذاب و مختلف برای سکونت برخوردار است.

زندگی در اتاوا

آب و هوای اتاوا

پذیرش و عادت کردن به آب و هوای شهر اتاوا یکی از بخش‌‌های بزرگ و پرچالش زندگی در این شهر محسوب می‌شود. اتاوا از چهار فصل متمایز تشکیل شده و سرمای زمستان آن از چیزی که مهاجران انتظارش را دارند سردتر است.

به طور معمول آب و هوای سرد از ماه نوامبر (آبان) به بعد در اتاوا شروع می‌شود و عموما از ماه دسامبر (آذر) تا مارچ (اسفند) بارش برف نیز شروع شده و در برخی مواقع تا ماه آپریل (فروردین) ادامه خواهد داشت. از این رو داشتن تجهیزات گرمایشی و پوشش مناسب جزو موارد مهم و حائز اهمیت برای مهاجران جدید و تازه‌وارد به این شهر است. به طور میانگین دمای هوا در ماه ژانویه در اتاوا به کمترین حد خود یعنی منفی ۱۴.۸ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

عموما فصل بهار در اتاوا بازه‌ای کوتاه و فرح‌بخش است که از ماه آپریل (فروردین) تا می(اردیبهشت) ادامه داشته و با بارش باران و آب و هوایی معتدل همراه است.

در تابستان، آب و هوای اتاوا گرم و داغ بوده و از ماه جون (خرداد) تا سپتامبر(شهریور) ادامه دارد. در حالت معمول، درجه دمای روزانه هوا در این فصل از سال ۳۰ درجه سانتی‌گراد یا بیشتر است و رطوبت هوا به طور چشمگیری افزایش می‌یابد.

به طور معمول فصل پاییز در اتاوا از سپتامبر (شهریور) تا نوامبر(آبان) ادامه داشته و زیباترین مناظر این کشور را پدید می‌آورد.

یکی از محسنات قابل ستایش زندگی در اتاوا اینست که می‌توان در هر فصل و موقع از سال بدون در نظر گرفتن سردی زمستان و یا گرمای تابستان، چای نوشید و بدون سختی و با فراغ بال به زندگی ادامه داد.

با در نظر گرفتن اینکه کانال معروف ریدو Rideau در زمستان به طولانی‌ترین سطح اسکیت طبیعی در جهان تبدیل می‌شود، زمستان اتاوا برای بسیاری از شهروندان و ساکنین، فصلی جذاب و خوشایند بوده و انواع و اقسام فعالیت‌های ورزشی زمستانی به سادگی در دسترس عموم قرار دارد؛ از این رو شما می‌توانید با فاصله ۲۰ دقیقه از مرکز شهر اتاوا از امکانات اسکی و اسنوبورد بر روی برف به راحتی استفاده کنید.

ادامه  جواب ویزای کانادا را چطور پیگیری کنیم؟

اتاوا از پارک‌های عمومی و سرسبز زیادی در تابستان برخوردار بوده و جشن‌ها و فستیوال‌های متعددی در زیر نور گرمابخش خورشید شما را سرگرم خواهند کرد. در عین حال فصول بهار و پاییز زمان مناسبی برای پیک‌نیک و یا پیاده‌روی در پارک‌های معروف و زیبایی نظیر گاتینو پارک در سمت کبکی این شهر خواهد بود.

کانال ریدو اتاوا در زمستان

 هزینه خرید خانه در اتاوا

بنابر اطلاعات وب‌سایت agentinottawa ، میانگین قیمت خرید املاک مسکونی در اتاوای کانادا که شامل خانه و کاندو می‌شود، ۴۹۵ هزار دلار است که نسبت به سال ۲۰۱۹ در حدود ۱۸ درصد افزایش داشته است.

به بیانی دقیق‌تر به استناد اطلاعات وب‌سایت numbeo، قیمت هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر اتاوا ۴۵۸۴ هزار دلار و قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در خارج از مرکز شهر، ۲۸۶۴ دلار کانادا است.

هزینه اجاره خانه در اتاوا

اتاوا شهری امن، تمیز و دارای جوی صمیمی است، اما با این حال هزینه‌های زندگی در آن از میانگین کلی کانادا کمی بالاتر است. عموما خانه‌های condo گران‌ترین گزینه برای اجاره در اتاوا محسوب می‌شوند، این بدین خاطر است که اغلب خانه‌های کاندو در بخش شیک و جدیدتر شهر قرار دارند.

اما در صورتی که قصد اجاره آپارتمانی چندساله را داشته و یا بخواهید یک آپارتمان اشتراکی را اجاره کنید، هزینه‌های سکونت شما بسیار کمتر خواهد شد. بنابر اطلاعات وب‌سایت RentBoard.ca هزینه‌های ماهانه اجاره خانه در اتاوا به شرح زیر است:

 • یک خانه condo یک‌خوابه: ماهانه ۱۶۲۲ دلار کانادا
 • آپارتمان یک‌خوابه: ۱۱۱۸ دلار در ماه
 • آپارتمان دو‌خوابه اشتراکی: جمعا ۱۴۰۸ دلار در ماه یا ۷۰۴ دلار برای هر نفر
 • متوسط هزینه مسکن: ماهانه ۱۱۴۸ دلار کانادا

اگر چه خانه‌های ارزان‌تر نیز به دلیل حضور دانشگاه‌های بومی در این شهر قابل یافت خواهد بود. لازم به ذکر است که عموما هزینه‌های خدمات رفاهی و قبوض ماهانه اینترنت، برق و موارد دیگر در اجاره ماهانه گنجانده می‌شود. اما در صورتی که این موضوع در قرارداد شما قید نشده باشد، باید به فکر مدیریت هزینه در این رابطه باشید.

اجاره خانه در اتاوا

هزینه‌های ماهانه تلفن و اینترنت در اتاوا

به طور معمول هزینه‌های ماهانه موبایل با اپراتورهای کمتر شناخته شده‌ای نظیر Public Mobile و یا  Freedom Mobile برای ۳۰۰ دقیقه مکالمه و ۴ گیگابایت اینترنت ماهانه بین ۴۰ تا ۶۷ دلار کانادا خواهد بود.

این در حالی است که چنانچه بخواهید از خدمات اپراتورهای موبایل معروف‌تر در اتاوا استفاده کنید، باید به صورت ماهانه برای بسته مکالمه و اینترنت مشابه در حدود ۸۵ تا ۱۰۰ دلار پرداخت نمایید.

برای اینترنت منزل، اپراتورهای Teksavvy ، Bell و Rogers گزینه‌های محبوب و مناسبی در شهر اتاوا هستند و به طور میانگین استفاده ماهانه از یک بسته اینترنتی بالاتر از سطح پایه در اتاوا برای شما ۶۱.۳۰ دلار کانادا هزینه خواهد داشت.

البته در برخی موارد اپراتورهایی نظیر Teksavvy پیشنهادهای خوبی ارائه می‌دهد که می‌توانید برای مثال با پرداخت ۳۸.۹۵ دلار و احتساب مالیات، به طور ماهانه از بسته اینترنت ماهانه مشابه استفاده کنید. در مجموع و به طور میانگین هزینه ماهانه تلفن و اینترنت در اتاوا ۱۳۴.۳۰ دلار کانادا است.

اینترنت و موبایل در اتاوا

هزینه حمل و نقل در اتاوا

اتاوا جزو آن دسته از شهرهایی است که خرید و رسیدگی به یک خودروی شخصی آنچنان هزینه‌بردار نیست، اما چنانچه در مرکز شهر زندگی ‌کنید، خرید خودرو برای شما یک هزینه غیرضروری محسوب خواهد شد.

این بدین خاطر است که اتاوا از یک سیستم کارآمد و پیشرفته حمل و نقل اتوبوس برخوردار است که با توسعه قطارهای O-Train در حال بهتر شدن نیز هست و می‌توان به سادگی و با خرید بلیط ماهانه اتوبوس به تمام نقاط شهر حرکت کرد.

در عین حال بد نیست بدانید که شرکت اوبر از سال ۲۰۱۶ به طور قانونی کار خود را در اتاوا شروع کرده و شما می‌توانید با هزینه‌ای بسیار منطقی از خدمات تاکسی‌های اینترنتی مجهز اوبر در هر مکان از شهر استفاده کنید.

از این رو با در نظر گرفتن ۶ سفر اوبر در ماه و هزینه بلیط ماهانه اتوبوس OC Transpo bus pass، هزینه حمل و نقل ماهانه در اتاوا چیزی در حدود ۱۹۴.۷ دلار کانادا خواهد بود که از این مقدار ۱۱۳.۷۵ دلار آن برای بلیط نامحدود و ماهانه اتوبوس برای بزرگسالان است.

در عین حال، هزینه بلیط تک‌سفره اتوبوس ۳.۵۰ دلار بوده و هزینه بلیط ماهانه اتوبوس برای دانشجویان و دانش‌آموزان از ۴۳.۲۵ دلار شروع می‌شود.

حمل و نقل در اتاوا

هزینه مواد خوراکی در اتاوا

بنابر اطلاعات وب‌سایت رسمی آمار کانادا و استانداردهای بسیار مناسب قیمت‌گذاری مواد غذایی در اتاوا، به طور میانگین هزینه خورد و خوراک ماهانه هر خانواده ۲.۵ نفره در حدود ۵۱۰.۵۰ دلار کانادا است و به طور سالانه ۲ درصد تورم برای آن در نظر گرفته شده است.

به بیانی دیگر، به طور میانگین هر فرد در اتاوا ماهانه ۲۱۲ دلار صرف خورد و خوراک می‌کند.  

هزینه‌های سرگرمی در اتاوا

رستوران

عموما اتاوایی‌ها یا به اصطلاح Ottawans رستوران رفتن را دوست دارند، از این رو بنابر آمار، میانگین بودجه موردنیاز ماهانه برای رفتن به رستوران‌های مد روز Byward Market، Hintonburg، the Glebe و Westboro در حدود ۳۰۰ دلار کانادا است.

اما در صورتی که بخواهید هزینه‌های خود را در این زمینه مدیریت کنید، امکان امتحان ۳ تا ۴ رستوران جدید در شهر را با ۱۵۰ دلار خواهید داشت. البته در صورت تمایل باید مبلغ ۱۰۰ دلار را نیز به طور ماهانه صرف انواع نوشیدنی در اتاوا کنید.

سایر سرگرمی‌ها

چنانچه در مرکز شهر اقامت داشته باشید، به احتمال زیاد رفتن به سینما و تماشای فیلم در شب جزو سرگرمی‌های روتین شما نخواهد بود، این بدین خاطر است که چندان سالن سینمایی در مرکز شهر وجود نداشته و در دسترس نیست.

اما به جای آن می‌توانید بودجه‌ای را برای شرکت در یکی از چندین فستیوال اتاوایی در نظر بگیرید، موردی که خیلی در اتاوا متداول بوده و هر چیزی که فکرش را بکنید، از نوشیدن آبجو و خوردن غذا گرفته تا شرکت در کلاس‌های یوگا و کنسرت‌های موسیقی را در بر می‌گیرد.

بر همین اساس، شرکت در یک فستیوال اتاوایی در ماه در حدود ۷۵ دلار برای شما هزینه داشته، اما باید در ماه‌های زمستان و تعدد جشنواره‌ها، حضور در جشن‌ها و فستیوال‌ها را مدیریت کنید.

ادامه  انگشت نگاری ویزای کانادا | بیومتریک کانادا

سرگرمی در اتاوا

هزینه سلامت و تناسب اندام در اتاوا

اتاوا از باشگاه‌های تناسب اندام ورزشی بسیاری نظیر باشگاه‌های کراس‌فیت، سالن‌های یوگا و یا باشگاه‌های چندمنظوره برخوردار است، اما استفاده از هر یک از آنها برای شما در حدود ۱۰۰ دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

البته در صورتی که بخواهید از خدمات یک باشگاه بدنسازی استفاده کنید، این امکان را دارید تا با پرداخت ماهانه ۴۵ دلار در Goodlife ثبت‌نام کنید و به ۱۷ باشگاه در سطح شهر دسترسی داشته باشید. به بیانی دیگر شما می‌توانید با پرداخت تقریبی ماهانه ۷۲.۵۰ دلار در اتاوا به تناسب اندام خود رسیدگی کنید.

هزینه بیمه در اتاوا

در هر حالتی به بیمه در اتاوا احتیاج خواهید داشت، از این رو در متداول‌ترین حالت یعنی به عنوان یک مستاجر هزینه‌های شما بیش از ۴۳۶ دلار در ماه خواهد بود و بر همین اساس، شما به بیمه مستاجران  renter’s insurance نیاز خواهید داشت که در حدود ۲۸ دلار در ماه برای شما هزینه خواهد داشت.

در مجموع هزینه‌های کلی و سالانه شما در اتاوا (قبل از مالیات) ۲۸.۷۱۸ هزار دلار و یا ۲۱۴۴ دلار در ماه خواهد بود:

 • میانگین اجاره خانه: ۱۱۴۸ دلار در ماه
 • میانگین هزینه تلفن و اینترنت: ۱۳۴ دلار در ماه
 • میانگین هزینه حمل و نقل: ۱۹۴ دلار در ماه
 • میانگین هزینه خورد و خوراک: ۲۱۲ دلار در ماه
 • میانگین هزینه سرگرمی: ۳۲۵ دلار در ماه
 • میانگین هزینه تناسب اندام: ۷۲ دلار در ماه
 • میانگین هزینه بیمه: ۲۸ دلار در ماه

لازم به ذکر است که نرخ انعام به عنوان فرهنگی متداول در کانادا معادل ۱۵ تا ۲۰ درصد از هزینه کل خدمات ارائه شده است و نرخ فعلی مالیات بر فروش کالا ۱۳ درصد است. (مجموع مالیات فدرالی و استانی)

هزینه‌های زندگی در اتاوا

مواردی که توجه شما را در اتاوا جلب می‌کنند

پاکیزگی

زندگی در اتاوا بدین معنی است که شما در یکی از تمیزترین  و سرسبزترین شهرهای کانادا و دنیا حضور دارید. کانال ریدو Rideau از میان شهر گذشته و مسیر پیاده‌روی، دویدن و دوچرخه‌سواری خوش‌منظره و زیبایی را برای شهروندان این شهر به وجود آورده است.

همچنین این کانال بخاطر تبدیل شدن به بلندترین محل اسکی‌بازی طبیعی در زمستان از شهرت فراوانی در جهان برخوردار است. کانال ریدو یکی از جاذبه‌های گردشگری اتاوا بوده و محلی برای قدم‌زدن و پیاده‌روی شهروندان این شهر محسوب می‌شود.

شهر دوستدار ورزش

اتاوا شهری دوستدار هوای پاک و دوچرخه‌سواری است و بسیاری از خیابان‌ها از جمله جاده ۲۲۰ کیلومتری Capital Pathway دارای مسیر اختصاصی برای دوچرخه است تا طرفداران دوچرخه‌سواری بتوانند بدون دغدغه ترافیک مسیر خود را طی کنند. عموما اتاوایی‌ها از سبک زندگی سالم لذت برده و می‌توان بسیاری از آنها را در طی روز در حال پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و اسکیت‌بازی دید.

مزایای اتاوا

سیاست

زندگی در اتاوا به معنی زندگی در قلب سیاسی کانادا است. همانطور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، اتاوا پایتخت کانادا بوده و مرکز دولت این کشور محسوب می‌شود. بسیاری از شهروندان آن در وظایف و خدمات اجتماعی با دولت این کشور کار کرده و در عین حال تعداد زیادی از بارها و رستوران‌ها دارای مشتریان حوزه سیاست هستند.

سیاست کانادا برای خیلی از افراد متنوع و جالب توجه بوده و در هر لحظه ممکن است یک بحث ساده و روان سیاسی بین مردم پیش بیاید. از این رو به هیچ وجه از ابراز نظر و یا شروع یک بحث در اجتماع هراس نداشته باشید و با خیال راحت در گفتگوها شرکت کنید.

ارتباط فرانسوی

به طور رسمی اتاوا شهری دوزبانه به شمار می‌رود و بسیاری از خدمات این شهر از جمله تمامی خدمات اجتماعی، برخی از خدمات آموزشی و تعداد زیادی از خدمات گردشگری به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌شود تا بدین طریق زندگی برای هر دو نوع شهروند انگلیسی و یا فرانسوی زبان کانادا راحت باشد.

به طور معمول می‌توان صدای گفتگوهای فرانسوی ‌زبان را در خیابان‌ها شنید و کافه‌ها و بارهای زیادی در اتاوا دارای حس و حالی فرانسوی هستند. از آنجایی که تقریبا تمام مردم اتاوا زبان انگلیسی را درک کرده و توانایی تکلم به این زبان را دارند، مشکل چندانی با ندانستن زبان فرانسه نخواهید داشت، اما در برخی از نقاط شهر دانستن این زبان به کار شما خواهد آمد.

فرانسوی‌های اتاوا

معماری

اتاوا از قدیمی‌ترین و زیباترین ساختمان‌های موجود در کانادا برخوردار بوده و بسیاری از آنها دارای طراحی خاص و منحصر به فردی هستند. از این رو قدم زدن در سرتاسر خیابان اسپارکس و یا ولینگتون در مقابل ساختمان پارلمان می‌تواند برای شما هیجان‌انگیز و جذاب باشد.

شما همچنین می‌توانید از تور مجانی پارلمان استفاده کرده و از منظره ۳۶۰ درجه اتاوا و گاتینو، شهری در آن طرف رودخانه در استان کبک لذت ببرید. شهر اتاوا از همان ابتدا محل استقرار فرانسوی‌ها و ایرلندی‌ها بوده و هنوز هم می‌توان تاثیرات آنرا بر روی این شهر مشاهده کرده و با اسم‌ها و موسسات ایرلندی زیادی در این شهر روبرو شد.

معماری در اتاوا

جشن‌ها و فستیوال‌‍‌های اتاوا

اتاوا شهر زیبای جشن‌ها و فستیوال‌ها مختلف کانادا است. فستیوال وینترلود Winterlude جشنواره‌ای زمستانی است که در اواسط ماه فوریه برگزار شده و موارد زیادی از جمله اسکی‌بازی، مجسمه‌های یخی، نوشیدنی‌های تازه و فراوان و بسیاری از فعالیت‌های جذاب و هیجان‌انگیز دیگر را در بر می‌گیرد.

ادامه  چطور می توان وقت فوری برای سفارت کانادا گرفت؟

از دیگر فستیوال‌های اتاوا هفته ایرلندی یا همان Irish Week است که پیش از رویداد مهم روز سنت‌پاتریک St. Patrick’s Day برگزار می‌شود و در آن جشنی فوق‌العاده به سبک کاملا ایرلندی به اجرا در می‌آید. حضور در این جشن فرصتی عالی برای مشتاقان آشنایی با فرهنگ ایرلندی و اجتماع ایرلندی‌های حاضر در اتاوا است.

در این میان فستیوال بلوفست Bluesfest در ماه جولای برگزار می‌شود و با برگزاری فعالیت‌های بزرگ و خواننده‌های مشهوری نظیر برایان آدامز، فو فایترز و بک، هرساله افراد زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

فستیوال Folkfest در ماه سپتامبر در اتاوا برگزار می‌شود و با حضور گروه‌های موسیقی مختلف شور و شوق زیادی را برای شرکت‌کنندگان ایجاد می‌کند. اما در این بین بهترین و بزرگترین جشن و فستیوال اتاوا روز ملی کانادا یا همان Canada Day است که در روز یکم جولای هر سال برگزار می‌شود.

فستیوال‌های اتاوا

بهترین محله‌های اتاوا

عموما افراد مختلف بنابر محل کار و میزان بودجه‌ای که دارند، نسبت به محل سکونت و نوع خانه خود در اتاوا تصمیم‌گیری می‌کنند، اما در حالت کلی بنابر اطلاعات وب‌سایت rentals.ca، با در نظر گرفتن نزدیکی و دسترسی به مرکز شهر، وجود فضای سبز و امکاانات کافی، بهترین محله‌های اتاوا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • گلب
 • سندی‌هیل
 • آلتا ویستا
 • وست‌بورو
 • نیوادینبورگ
 • کاناتا
 • دریاچه داو Dow’s Lake
 • اورلئانز
 • سیویک هاسپیتال Civic Hospital
 • اولد اتاوا ساوث Old Ottawa South

وضعیت محله‌های اتاوا

وضعیت کسب و کار در اتاوا

بنابر آمار، از اواسط سال ۲۰۱۸ نرخ بیکاری در اتاوا ۴.۴ درصد بوده که در مقایسه با میانگین کلی کانادا با ۵.۹ درصد، از آمار کمتری برخوردار است.  همچنین در سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ شهر اتاوا در مجموع با ۴.۱ درصد رشد اقتصادی داخلی روبرو بوده است.

بنابر آمار، بیش از ۲۵.۶۰۰ عنوان شغلی جدید در سال ۲۰۱۸ در اتاوا ایجاد شده و بزرگترین کارفرما در این شهر با ۱۳۵ هزار نیروی کار از جمله ارتش، دولت فدرال کانادا است. شورای محلی چیزی قریب به ۲۰ هزار نفر را به اشتغال خود در آورده و انواع مشاغل برای فعالیت در زمینه‌های مختلفی از جمله بیمارستان، مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه گردشگری و فروشگاه‌ها وجود دارند.

همچین برخی افراد از اتاوا به نام “سیلیکون ولی شمالی” یاد می‌کنند و این بدین خاطر است که تعداد زیادی از شرکت‌های فناوری از جمله Shopify ، Solace Systemsو Synopsys در این شهر قرار گرفته و در حال فعالیت هستند.

در حال حاضر عناوین شغلی دولتی در دسترس در اتاوا از موقعیت چندان خوبی برخوردار نبوده، اما در عین حال مشاغل مرتبط با ساخت و ساز، حمل و نقل و انبارداری رشد چشمگیری در اتاوا داشته‌اند.

کسب و کار در اتاوا

وضعیت درآمد در اتاوا

بنابر اطلاعات وب‌سایت neuvoo، به طور میانگین میزان درآمد سالانه مشاغل مختلف در کانادا ۳۱.۳۹۵ هزار دلار ، معادل ساعتی ۱۶.۱۰ دلار است. این در حالی است که میانگین حقوق سالانه مشاغل غیرتخصصی در حدود ۲۹.۲۵۰ هزار دلار است و میانگین حقوق سالانه نیروی کار با تجربه در اتاوای کانادا برابر با ۵۳.۳۷۲ هزار دلار است.

وضعیت تحصیل در اتاوا

اتاوا از نیروی کار تحصیل‌کرده‌ای برخوردار است و بیش از نیمی از مردم این شهر دارای مدارک دانشگاهی هستند. لازم به ذکر است که تعداد زیادی از دانشمندان، مهندسان و دکترها در این شهر حضور دارند. اتاوا محل استقرار دو دانشگاه اصلیOttawa  و Carleton است. دانشگاه اتاوا یک موسسه آموزشی عالی و معتبر دوزبانه با چیزی در حدود ۳۵ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و ۶۰۰۰ دانشجوی مقاطع ارشد و دکتراست.

بنابر آمار ۹۷ درصد از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در بازار کار جذب شده‌اند و دانشگاه اتاوا از بزرگترین دانشکده حقوق کانادا برخوردار است. همچنین بنابر آمار وب‌سایت معتبر THE در سال ۲۰۲۰ ، دانشگاه اتاوا در رتبه هفتم کانادا و ۱۴۱ دنیا قرار دارد.

در حدود ۱۵ درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند و دانشگاه اتاوا از بیش از ۴۵۰ رشته تحصیلی بین‌المللی از جمله هنر، آموزش و پرورش، قانون مدنی، قانون عمومی، مدیریت و موارد دیگر برخوردار است.

در این بین دانشگاه کارلتون دارای بیش از ۲۳ هزار دانشجوی کارشناسی و ۳۵۰۰ دانشجوی ارشد است. بنابر آمار و رنکینگ وب‌سایت THE در سال ۲۰۲۰ این دانشگاه در رتبه ۱۶ کانادا و ۵۰۱ تا ۶۰۰ دنیا قرار دارد.

همچنین اتاوا دارای دو کالج معروف و معتبر به نام‌های Algonquin و کالج فرانسوی‌زبان  La Cité collégiale است و چنانچه تمایل به فعالیت در زمینه‌های تجاری داشته باشید، می‌توانید از طریق دوره‌های کارآموزی در اتاوا به مقصود خود برسید.

تحصیل در اتاوا

وضعیت مدارس اتاوا

به طور معمول افراد از سن ۶ تا ۱۸ سالگی ملزم به رفتن به مدرسه در شهر اتاوا هستند. از این رو شما می‌توانید در این مورد تصمیم بگیرید که فرزندتان به چه زبانی(فرانسوی و یا انگلیسی) آموزش داده شود.

با انتخاب زبان تدریس فرزند، نوبت به نوع مدرسه (کاتولیک یا غیرکاتولیک) می‌رسد، با انتخاب شما مشخص خواهد شد که چه نوعی از مدرسه دولتی در کانادا( انگلیسی، انگلیسی‌زبان کاتولیک، فرانسوی، فرانسوی‌کاتولیک) فرزند شما را ثبت‌نام خواهد کرد. (البته در صورت تمایل و داشتن تمکن مالی کافی، امکان استفاده از مدارس خصوصی اتاوا را نیز برای فرزندتان خواهید داشت).

همچنین در صورت انتخاب مدرسه انگلیسی‌زبان، فرزند شما امکان استفاده از گزینه دروس فراگیر فرانسوی را خواهد داشت، از این رو بخشی از دروس کلاس به جای انگلیسی به فرانسوی تدریس می‌شود. این بدین خاطر است که داشتن توانایی دو زبانه بودن انگلیسی و فرانسوی در بزرگسالی و آینده، شانس دستیابی به کارهای ایده‌آل دولتی را برای فرد مهیا خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

بستن منو