بررسی هزینه‌ های زندگی در آمریکا در سال ۲۰۲۰

مهاجرت به کشور ۷۲ ملیتی و پهناور آمریکا رویای بسیاری از افراد در دنیا بوده و صرف نظر از پروسه سخت دریافت هر یک از انواع ویزای آمریکا، یکی از برترین مقاصد تحصیلی، کاری و گردشگری در سراسر دنیا محسوب می‌شود. اما موضوعی که برای بسیاری از مهاجران تازه‌وارد و یا دانشجویان بین‌المللی آمریکا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بحث هزینه‌های‌ زندگی در این کشور پیشرفته و مدرن است.

هزینه‌های زندگی در آمریکا منطقه به منطقه و شهر به شهر متغیر و متفاوت بوده و عموما هزینه‌ های زندگی در مراکز شناخته‌شده بین‌المللی و مراکز شهرها بیشتر است.

هزینه‌ زندگی در شهرهای بزرگ آمریکا در حدود ۵۰ درصد یا بیشتر نسبت به میانگین ملی بیشتر خواهد بود. در عوض، درآمد مشاغل مختلف نیز در این گونه شهرها بالاتر است، اما باز هم تناسب کاملی بین درآمد و هزینه‌های ‌زندگی در این شهرها برقرار نمی‌شود.

بنابر آمار و اطلاعات هزینه‌های زندگی سازمان Mercer در سال ۲۰۱۹، برخی از شهرهای آمریکا دارای جایگاهی ثابت در میان رتبه‌بندی و رنکینگ جهانی گران‌ترین شهرهای دنیا هستند که از جمله می‌توان به نیویورک به عنوان نهمین شهر گران در دنیا اشاره کرد.

اما در این میان، ۲۰ شهر دیگر آمریکا نیز در لیست گران‌ترین شهرهای دنیا قرار دارند. به طور میانگین، هزینه‌ های زندگی در آمریکا در مقایسه با کشورهای غرب اروپا کمتر است، اما بهتر است برای برخورداری از اطلاعات بیشتر در مورد جوانب مختلف هزینه‌های زندگی در آمریکا، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

هزینه‌های زندگی در آمریکا

هزینه اجاره خانه در آمریکا

می‌توان اینطور گفت که بخش عمده‌ای از هزینه‌های زندگی در آمریکا به هزینه‌ های بالای خانه و محل اقامت افراد اختصاص دارد. بار سنگینی که با نقل مکان به مناطق خارج از مرکز شهر به طور حتم کاهش می‌یابد. این بدین خاطر است که قیمت املاک و مستغلات در مناطق روستایی، خارج از شهر و حومه شهرهای آمریکا بسیار پایین‌تر از مناطق شهری و مرکز شهر است.

پیش از پرداختن به موضوع اجاره خانه در بحث هزینه‌های زندگی در آمریکا بد نیست با انواع املاک در این کشور بزرگ آشنا شوید:

 • خانه‌های تکی خانوادگی SFH : اقامتگاه‌هایی مجزا برای یک خانواده که معمولا دارای گاراژ، مسیر رانندگی و حیاط جلویی و پشتی هستند و اغلب در حومه شهر قرار دارند.
 • خانه‌های خانوادگی مولتی MFH و دارای دیوار حائل Semi-Detached : اقامت‌گاه‌هایی که دو یا چند خانواده را در خود جای می‌دهند و به دو صورت دوبلکس (برای دو خانوار) و یا تریپلکس (برای۳ خانوار) هستند.
 • خانه‌های ییلاقی، کوچک و یک‌طبقه که معمولا در حومه شهر قرار دارند.
 • آپارتمان کاندو Condo و خانه‌های دارای فضاهایی نظیر استخر، باشگاه، زمین تنیس و غیره که در مناطق شهری از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.
 • خانه‌های شهری Townhouses ساختمان‌های بلند و باریکی هستند که به یکدیگر چسبیده و دارای یک حیاط پشتی کوچک هستند و برای زندگی درون‌شهری ساخته شده‌اند.

مسکن در مناطق میانه غربی ایالات متحده آمریکا نسبت به مناطق شرقی و شمال‌شرقی هزینه کمتری دارد.

بنابر اطلاعات وب‌سایت numbeo هزینه تقریبی اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر ۱۳۰۰ دلار و در حومه و خارج از مرکز شهر در حدود ۱۰۳۷ دلار است، همچنین بنابر ایالت، منطقه و شهر موردنظر شما در آمریکا، هزینه تقریبی و ماهانه اجاره آپارتمان ۳‌خوابه در مرکز شهر ۲.۰۹۹ دلار و در خارج از مرکز شهر ۱۶۴۶ دلار آمریکا است.

در این بین بنابر اطلاعات وب‌سایت internations مناطق و محدوده‌های دارای گرانترین اجاره‌های ماهانه در آمریکا شامل موارد زیر می‌شوند:

محدوده و محلهاجاره تقریبی یک آپارتمان ۱ خوابه
منطقه کلمبیا۲۴۰۰ دلار
ماساچوست۲۱۰۰ دلار
کالیفرنیا۱۶۰۰ دلار
نیویورک۱۶۰۰ دلار
مریلند۱۵۰۰ دلار

همچنین ایالات زیر دارای به صرفه‌ترین اجاره‌های ماهیانه در آمریکا هستند:

ایالتاجاره ماهیانه و تقریبی آپارتمان یک‌خوابه
داکوتای جنوبی۵۵۰ دلار
نیومکزیکو۵۵۰ دلار
آرکانزاس۶۰۰ دلار
ویومینگ۶۵۰ دلار
داکوتای شمالی۶۵۰ دلار

به طور کلی بنابر محل اقامت شما در آمریکا، باید حداقل ۳۰ درصد از درآمد ماهانه خود را به اجاره خانه در این کشور اختصاص دهید.

هزینه اجاره خانه در آمریکا

هزینه اجاره خانه در بزرگترین شهرهای آمریکا

شهراجاره تقریبی یک آپارتمان یک‌خوابه
سن‌فرانسیسکو۳۵۰۰ دلار
نیویورک سیتی۳۰۰۰ دلار
لوس‌آنجلس۲۵۰۰ دلار
بوستون۲۵۰۰ دلار
میامی۱۸۰۰ دلار

وضعیت اجاره خانه در آمریکا برای مهاجران

به عنوان یک شهروند خارجی و مهاجر شما باید برای اجاره یک خانه در آمریکا مدارک بیشتری برای اثبات تمکن مالی و ثبات اقتصادی خود نشان دهید. از آنجایی که از همان لحظه ورود دارای آمار و اطلاعات کردیت‌کارت بانکی در آمریکا نیستید و هیچ اطلاعات اعتباری و سوابق مالی برای شما ثبت نشده است، صاحب خانه امکان سنجش توانایی شما برای پرداخت اجاره ماهانه را نخواهد داشت.

از این رو شما باید به ارائه مدارک دیگری نظیر سوابق اشتغالی در آمریکا متوسل شده و در برخی موارد پول پیش سپرده بیشتری تحت عنوان deposit ( از ۲ ماه تا ۱۲ ماه جلوتر) را به صاحب‌ خانه بدهید.

هزینه خرید خانه در آمریکا

یکی از مواردی که بنابر استطاعت شما در آمریکا ممکن است جزو هزینه‌های زندگی در این کشور محسوب شود، هزینه خرید خانه است. به طور متوسط هزینه خرید خانه در آمریکا ۲۲۰ هزار دلار است. اما مقرون به صرفه‌ترین قیمت‌های خرید خانه در ایالت‌های مختلف آمریکا به شرح زیر است:

ویرجینیای غربی۱۶۰ هزار دلار
اوهایو۱۷۰ هزار لار
آرکانزاس۱۷۵ هزار دلار
میسیسیپی۱۸۰ هزار دلار
میزوری۱۸۰ هزار دلار

بالاترین قیمت‌های خرید خانه در آمریکا

هاوایی۶۲۰ هزار دلار
واشنگتن دی‌.سی۶۰۰ هزار دلار
کالیفرنیا۵۴۵ هزار دلار
ماساچوست۴۵۰ هزار دلار
کلرادو۴۲۰ هزار دلار

هزینه خرید خانه در آمریکا

هزینه امکانات رفاهی (تلویزیون، اینترنت و تلفن) در آمریکا

بنابر اطلاعات جدید وب‌سایت move ، یکی از هزینه‌های زندگی در آمریکا که باید به طور ماهانه و مستمر برای پرداخت آن اقدام کنید، هزینه خدمات رفاهی محل اقامت شماست که شامل برق، گاز، آب، اینترنت و تلویزیون کابلی در آمریکا می‌شود.

ادامه  لیست تعطیلات رسمی کشور کانادا در سال 21-2020

به طور معمول افرادی که دارای خانه‌ای اجاره‌ای در آمریکا هستند، باید در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار (در برخی مواقع بیشتر) در ماه برای پرداخت قبوض ماهانه خود هزینه کنند. این در حالی است که صاحبان خانه باید چیزی در حدود ۴۰۰ دلار در ماه برای هزینه‌ های رفاهی پرداخت نمایند.

البته از آنجایی که شرایط آب و هوا و مصرف انرژی در هر یک از ایالات آمریکا با یکدیگر متفاوت است، مبلغ قبوض نیز در هر یک از ایالات متغیر خواهد بود.

میانگین هزینه‌های ماهانه قبوض در آمریکا

 • برق: ۱۱۰.۷۶ دلار
 • گاز شهری: ۷۲.۱۰ دلار
 • آب: ۷۰.۳۹ دلار
 • تلویزیون کابلی: ۸۵ دلار
 • اینترنت: ۶۰ دلار
 • خدمات شهرداری و نظافت شهری: ۱۴ دلار

مجموع هزینه‌ها: ۳۹۸.۲۴ دلار

هزینه قبوض در آمریکا

هزینه گرمایش و سرمایش در آمریکا

بنابر اطلاعات ارائه‌شده توسط سازمان مدیریت اطلاعات انرژی آمریکا، میانگین هزینه پرداختی یک خانواده در سال برای قبوض مرتبط با انرژی برابر با ۱.۴۱۲ دلار است، این در حالی است که نیمی از این پول صرف گرمایش و سرمایش خانه می‌شود.

میانگین هزینه خدمات رفاهی در ایالات مختلف آمریکا

به طور کلی در میان تمامی ایالات متحده آمریکا، پنج ایالت دارای بیشترین میانگین هزینه خدمات رفاهی هستند که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

 • هاوایی- ۵۸۷.۷۹ دلار: میانگین هزینه برق این ایالت نسبت با سایر ایالت‌ها و شهرهای آمریکا بیشتر است، اما برق گرانترین گزینه قابل پرداخت در هاوایی نیست، بلکه هزینه قبض گاز با میانگین ماهانه ۲۲۳ دلار بالاترین هزینه ماهیانه utilities در هاوایی و تمام آمریکا محسوب می‌شود. این بین معنی است که خانواده‌های ساکن هاوایی بیشترین هزینه را برای بخش utilities در کل آمریکا پرداخت می‌کنند.
 • فلوریدا ۴۰ دلار: همانطور که می‌دانید، در ایالت فلوریدا هوا گرم بوده و این ایالت از گرم‌ترین شهرهای آمریکا برخوردار است. بر همین اساس، چالش اصلی بر سر گرما و رطوبت هواست و شهروندان ساکن فلوریدا مجبور هستند تا در تمام طول سال کولر خود را روشن نگه دارند، از این رو میانگین هزینه قبوض ماهانه آنها رتبه دوم را از لحاظ گرانی در آمریکا دارد.
 • کارولینای جنوبی ۵۱ دلار: میانگین هزینه قبض برق در کارولینای جنوبی ۱۴۰.۸۰ دلار در ماه است که حتی به نسبت فلوریدا نیز بیشتر است، اما در مجموع هزینه‌ها در رده پایین‌تری قرار گرفته است.
 • آلاباما ۷۳ دلار: این ایالت که در جنوب کشور قرار گرفته، از یکی از گرم‌ترین تابستان‌های آمریکا برخوردار است. به همین خاطر هزینه برق ماهانه شهروندان این ایالت پس از هاوایی در رتبه دوم قرار دارد.
 • جورجیا ۱۰ دلار: درست در کنار آلاباما، جورجیا قرار گرفته که هم‌چون همسایه خود دارای آب و هوایی نیمه‌گرمسیری بوده و از لحاظ هزینه‌های نسبی خدمات رفاهی نیز دارای مشابهت‌های فراوانی با آلاباما است.

هزینه گرمایش و سرمایش در آمریکا

هزینه خورد و خوراک در آمریکا

بنابر اطلاعات وب‌سایت moneyunder30 ، سالانه به طور میانگین هر فرد در حدود ۳۰۰۰ دلار برای خورد و خوراک بیرون از خانه در آمریکا هزینه می‌کند. چنانچه در طول سال از دوشنبه تا جمعه برای صرف ناهار به بیرون بروید، ممکن است برای هر وعده در حدود ۱۰ دلار پرداخت کنید. البته به این مبلغ می‌توانید ۵۰ دلار برای هزینه آخر هفته نیز اضافه کنید. از این رو چنانچه در هفته ۲ تا ۳ بار به بیرون بروید، این مبلغ به راحتی خرج خواهد شد.

به بیانی دیگر چنانچه تنها ۵۰ دلار در هفته برای غذای رستوران و بیرون از خانه خرج کنید، با هزینه ۲۵۰۰ دلاری در سال برای خورد و خوراک خارج از خانه روبرو خواهید شد که به میانگین کلی آمریکا بسیار نزدیک است.

هزینه خورد و خوراک در خارج از خانه نسبتا گران است، این بدین خاطر است که اغلب رستوران‌های آمریکایی بر روی اقلام قابل ارائه خود ۳۰۰ درصد سود می‌کشند. در واقع درست کردن یک وعده غذایی ۱۵ دلاری در رستوران، حداکثر ۵ دلار در خانه برای شما هزینه در بر خواهد داشت.

در ادامه نگاهی به ریز قیمت‌ها و هزینه‌های خورد و خوراک حال حاضر رستوران‌ها و فروشگاه‌های آمریکا می‌اندازیم:

رستوران‌ها:

وعده غذایی، رستوران ارزان۱۵ دلار
وعده غذایی برای ۲ نفر، رستوران میان‌رده۵۰ دلار
وعده McMealدر مک‌دونالد( وعده ترکیبی کمبو)۷.۵۰ دلار
کاپوچینو معمولی۴.۱۳ دلار
نوشابه ۰.۳۳ لیتری۱.۸۲ دلار
آب ۰.۳۳ لیتری۱.۴۸ دلار

بازارها و فروشگاه‌های خرید:

شیر، یک لیتری۰.۸۲ دلار
تکه نان، ۵۰۰ گرمی۲.۶۲ دلار
برنج سفید، یک کیلو۳.۸۶ دلار
تخم‌مرغ، ۱۲ عددی۲.۲۷ دلار
پنیر، یک کیلو۱۰.۴۷ دلار
سینه مرغ(بدون استخوان و پوست) ۱ کیلو۸.۵۱ دلار
گوشت قرمز گاو، ۱ کیلو۱۱.۵۲ دلار
سیب، ۱کیلو۴.۴۹ دلار
موز، ۱ کیلو۱.۵۳ دلار
پرتغال، ۱ کیلو۳.۹۹ دلار
گوجه، ۱ کیلو۴.۰۴ دلار
سیب‌زمینی، ۱ کیلو۲.۶۰ دلار
پیاز، ۱ کیلو۲.۵۹ دلار
کاهو، ۱ کیلو۱.۵۷ دلار
آب ۱.۵ لیتری۱.۷۹ دلار
سیگار مارلبرو یک بسته۷.۵۰ دلار

هزینه غذا در آمریکا

هزینه‌های درمانی در آمریکا

بیمه درمانی تجاری چیزی است که بر سیستم خدمات درمانی آمریکا تسلط کامل دارد. در واقع، بخش خصوصی مسئول سهم عمده‌ای از تجهیزات و خدمات درمانی آمریکا است. به طور معمول خدمات درمانی دولتی در آمریکا تنها برای شهروندان و افراد دارای اقامت دائم بیش از یک سن خاص در دسترس است و با این حال، دارای پوشش محدودی است.

برخورداری از پوشش بیمه در آمریکا به این معنی نیست که ویزیت دکتر برای شما رایگان خواهد بود، بلکه در اغلب اوقات، شما باید بخشی از هزینه‌های درمانی بیمارستان خود را از جیب پرداخت کنید.

چنانچه برای برنامه‌ درمانی رایگان آمریکا واجدشرایط نباشید، هزینه‌ های درمانی شما بنابر طرح‌های قابل انتخاب بیمه زیر متغیر خواهد بود:

طرح Medicare Part A۲۵۰ تا ۴۵۰ دلار در ماه+ هزینه‌ های قابل کسر و بیمه مشترک
طرح Medicare Part B۱۳۰ تا ۴۵۰ دلار در ماه+ ۱۸۵ دلار در سال deductible
طرح Medicare Plan C۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار در ماه
طرح Medicare Plan Dطرح پریموم+ ۱۵ تا ۸۰ دلار در ماه
ادامه  معرفی دیدنی ترین جاذبه های توریستی ژاپن

عنوان Deductible هزینه‌ای است که شما باید قبل از دریافت یکسری خدمات مشخص در آمریکا پرداخت کنید، این بدین معنی است که شما باید تا زمانی که مبلغ قابل پرداخت و کسر از سوی بیمه پوشش داده شود، کل هزینه خدمات درمانی را پرداخت کنید. برای مثال، شما باید در طرح Part A هزینه کسرپذیرdeductible  انتقال به بیمارستان را که در حدود ۱۴۰۰ دلار است پرداخت نمایید.

Coinsurance یا همان بیمه مشترک درصدی است که شما باید علاوه بر چیزی که بیمه از قبل تحت پوشش قرار داده، پرداخت کنید. این مبلغ بعد از هزینه‌های کسرپذیر و پوشش داده شده مطرح می‌شود و شما را ملزم می‌کند تا بنابر طرح بیمه خود، صورتحساب را براساس ۴۰ به ۶۰ یا ۳۰ به ۷۰ درصد با بیمه‌گذار آمریکایی تقسیم کنید.

برای مثال برای طرح Part A، پس از یک بازه زمانی مشخص، شما ملزم به پرداخت بیمه مشترک (۳۵۰ تا ۷۰۰ دلار) برای روزهای سپری شده در بیمارستان و استفاده از تجهیزات درمانی هستید.

به طور کلی علاوه بر هزینه‌ های درمانی در آمریکا، مزایا و معایب سیستم درمانی این کشور به شرح زیر است:

مزایامعایب
خدمات درمانی بسیار باکیفیتبرای اغلب پروسه‌های درمانی ملزم به پرداخت هزینه هستید
گزینه‌های درمانی بسیار گستردهخدمات درمانی آمریکا گران بوده و برای تمامی افراد و متقاضیان قابل دسترس نیست
زمان انتظار کوتاههزینه دارو گران است

حقایق خدمات درمانی آمریکا:

 • با اینکه پوشش خدمات درمانی دولتی آمریکا جامع نیست، اغلب کارفرمایان به شما و خانواده‎تان پوشش درمانی مناسبی را ارائه می‌دهند.
 • هزینه استفاده از آمبولانس در آمریکا در صورتی که تحت پوشش بیمه نباشید بسیار هزینه‌بردار خواهد بود، (هزینه آمبولانس بنابر منطقه، شهر و ایالت متغیر است اما در حالت کلی بین ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار هزینه خواهد داشت).
 • شایع‌ترین علت مرگ در آمریکا بیماری‌های قلبی-عروقی و سرطان است.

در حالت کلی میانگین خدمات اولیه پزشکی در آمریکا به شرح زیر است:

خدمات بهداشتی درمانیمیانگین هزینه
چکاپ دکتر خانوادگی۱۵۵ دلار
داروی سرماخوردگی برای ۶ روز۹ دلار
نسخه آنتی بیوتیک۲۳ دلار

هزینه های درمانی در آمریکا

هزینه حمل و نقل در آمریکا

به طور کلی آن دسته از افرادی که در خارج از شهرهای بزرگ در آمریکا زندگی می‌کنند، بهتر است برای خرید یک خودروی شخصی بودجه‌ای را در نظر داشته باشند، این بدین خاطر است که خوشبختانه قیمت بنزین در آمریکا در مقایسه با اروپا ارزان‌تر است، اما در عین حال مصرف بنزین نیز برای خودروهای شخصی به مراتب بیشتر است.

اما چنانچه در شهرهای بزرگ آمریکا اقامت دارید، بخاطر شلوغی و ترافیک، استفاده از خودروی شخصی برای حمل و نقل در آمریکا چندان منطقی نبوده و بهتر است به فکر استفاده از وسایل نقلیه عمومی و گسترده آمریکا برای مسیرهای روزانه خود باشید.

نوع و جزئیات حمل و نقل، وسیله نقلیه در آمریکامیانگین هزینه
۱ لیتر بنزین۰.۶۹ دلار
عبور و مرور ماهانه با اتوبوس/ transport pass۱۱۹ دلار
بلیط اتوبوس، یکبار استفاده۲.۷۵ دلار
نرخ تاکسی، هر ۸ کیلومتر۱۵ دلار
نرخ تاکسی ۱ کیلومتر۱.۷۱ دلار
قیمت تویوتا کرولا جدید۱۹.۶۷۳ دلار
قیمت گلف فولکس واگن جدید۲۳.۰۰۰ دلار

هزینه حمل و نقل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

به طور کلی تحصیلات دولتی در آمریکا رایگان است، اما چنانچه قصد داشته باشید تا از خدمات مدارس خصوصی استفاده کنید، ملزم به پرداخت شهریه بسیار زیادی برای فرزند خود خواهید بود. برهمین اساس هزینه سالانه مراکز مراقبت از نونهالان و مهدکودک در آمریکا در کمترین حالت ۴۰۰۰ دلار و در بیشترین حالت برای نوزادان ۱۷۰۰۰ دلار و برای خردسالان ۱۳ هزار دلار خواهد بود.

در این بین شهریه مدارس خصوصی براساس مناطق مختلف در آمریکا به شرح زیر است:

محدودهشهریه سالانه دوره ابتدایی، راهنماییشهریه سالانه دوره دبیرستان
کلمبیا۲۰.۵۰۰ دلار۳۰.۰۰۰ دلار
کنتیکت۱۶.۰۰۰ دلار۳۲.۰۰۰ دلار
ورمونت۹۵۰۰ دلار۳۳.۰۰۰ دلار
مین۸۰۰۰ دلار۲۹.۰۰۰ دلار
ماساچوست۱۲۰۰۰ دلار۳۲.۰۰۰ دلار

همچنین شهریه مدارس خصوصی آمریکا در ارزان‌ترین ایالت‌های این کشور به شرح زیر است:

ایالتشهریه سالانه دوره ابتدایی، راهنماییشهریه سالانه دوره دبیرستان
نبراسکا۳۰۰۰ دلار۷۰۰۰ دلار
ویسکانسین۳۰۰۰ دلار۸۰۰۰ دلار
ویرجینیای غربی۳۵۰۰ دلار۵۰۰۰ دلار
آیووا۴۰۰۰ دلار۸۵۰۰ دلار
میسیسیپی۴۵۰۰ دلار۶۰۰۰ دلار

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا – دانشگاه

بنابر اطلاعات وب‌سایت internations شهریه دانشگاه‌های آمریکا بسیار زیاد بوده و موجب می‌شود تا پیش از این که جوانان شانس ورود به بازار کار و شروع کار را داشته باشند، درگیر بدهی شوند. در کنار هزینه تحصیل، بسیاری از دانشجویان از جمله دانشجویان بین‌المللی نیازمند پرداخت هزینه برای موارد دیگری نظیر خانه و هزینه‌های روزانه زندگی هستند.

برهمین اساس، هزینه تحصیل تنها به دانشگاه مربوط نبوده و به محل زندگی فرد و سایر عوامل مرتبط است. در ادامه بنابر اخبار USnews نظر شما را به شهریه دانشگاه‌های معروف آمریکا جلب می‌کنیم:

نام دانشگاهشهریه سالیانهخوابگاه و غذامجموع
پرینستون۴۷۰۰۰۱۵۵۰۰۶۲۵۰۰ دلار
یل Yale۵۳۵۰۰۱۶۰۰۰۶۹۵۰۰ دلار
ماساچوست۵۲۰۰۰۱۵۵۰۰۶۷۵۰۰ دلار
موسسه فناوری دانشگاه هاروارد۵۰۵۰۰۱۷۰۰۰۶۶۰۰۰ دلار
کلمبیا۵۹۵۰۰۱۴۰۰۰۷۳۵۰۰ دلار

هزینه تحصیل در دانشگاه

هزینه‌های جانبی زندگی در آمریکا

بنابر سبک زندگی هر یک از افراد ساکن در آمریکا، هزینه‌ های زندگی آنها متفاوت خواهد بود. از این رو به غیر از هزینه‌های خورد و خوراک و قبوض آب و برق و گاز و اجاره خانه، ممکن است بنابر تمایلات خود هزینه‌های جانبی دیگری نظیر موبایل، پوشاک، سرگرمی و فعالیت‌های ورزشی را نیز به هزینه‌ های ماهانه خود اضافه کنید که در ادامه به چند مورد آن اشاره می‌کنیم:

ادامه  پیکاپ پاسپورت و ویزا چیست؟

هزینه پوشاک

شلوار جین برند لیوایز ۵۰۱ و یا نوع مشابه۴۳.۰۴ دلار
لباس تابستانه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای Zara، H&M۳۴.۶۱ دلار
یک جفت کتونی نایک میان‌رده۷۳.۸۱ دلار
یک جفت کفش مردانه چرمی۹۳.۷۲ دلار

ورزش و سرگرمی

هزینه ماهانه باشگاه ورزشی برای یک نفر۳۶.۰۷ دلار
اجاره زمین ورزشی تنیس، برای ۱ ساعت آخر هفته۱۴.۹۵ دلار
رزرو یک صندلی در سینما۱۲.۰۰ دلار

در عین حال باید بنابر طرح انتخابی موبایل و بسته اینترنتی خود هزینه ماهیانه ۵۰ تا ۱۰۰ دلاری را برای هزینه قبض موبایل در آمریکا در نظر بگیرید.

هزینه های جانبی در آمریکا

شهرهای گران و پرهزینه آمریکا

بنابر گزارش وب‌سایت Investopedia، بیشترین هزینه‌های زندگی در آمریکا مربوط به شهرهای زیر می‌شود:

 • نیویورک به عنوان گران‌ترین شهر آمریکا شناخته می‌شود و در کنار سایر شهرهای گران دنیا از جمله توکیو، هنگ‌کنگ و سنگاپور قرار گرفته و هزینه زندگی در آن ۱۲۰ درصد بیش از میانگین ملی هزینه زندگی در آمریکاست. میانگین ملی قیمت خانه در آمریکا چیزی در حدود ۱۸۱ هزار دلار است، این در حالی است که میانگین قیمت خانه در نیویورک ۵۰۱ هزار دلار برآورد شده است.
 • سن‌فرانسیسکو، کالیفرنیا: میانگین هزینه خرید خانه در این شهر ۸۲۰ هزار دلار است و صنایع اصلی آن گردشگری، فناوری اطلاعات و خدمات مالی است. نرخ بیکاری سان‌فرانسیسکو بسیار پایین بوده و معادل ۱.۹ درصد است و برای زندگی در این شهر به بیش از ۱۱۹ هزار دلار در سال نیاز خواهد بود.
 • هونولولو، هاوایی: هزینه موادغذایی در این بخش از آمریکا ۵۵ درصد بیشتر از هر جای دیگری در این کشور است؛ هزینه خدمات رفاهی نیز در هاوایی ۷۱ درصد بیشتر از میانگین ملی آمریکا است. این در حالی است که میانگین درآمد سالانه افراد در هاوایی معادل ۵۸.۳۹۷ هزار دلار است که در مقایسه با سایر شهرها و ایالات آمریکا چندان تفاوتی ندارد.
 • بوستون، ماساچوست: مواد غذایی و خدمات درمانی در بوستون بسیار هزینه‌بردار بوده و ۲۰ درصد بیشتر از میانگین ملی است. نرخ بیکاری در آن ۳.۶ درصد بوده و میانگین قیمت خرید خانه در حدود ۳۷۴ هزار دلار آمریکاست. میانگین درآمد سالانه در بوستون ۵۳.۱۶۳ هزار دلار است، اما با این حال برای یک زندگی ایده‌آل در ماساچوست، به طور تقریبی ۸۴ هزار دلار نیاز خواهد بود.
 • واشنگتن، دی.سی: به طور تقریبی میانگین هزینه خرید خانه در این شهر ۴۴۳ هزار دلار و میانگین درآمد سالانه ۶۴.۲۶۷ هزار دلار است. اما همانند بوستون، برای تجربه یک زندگی ایده‌آل در واشنگتن نیز به ۸۳ هزار دلار در سال نیاز خواهد بود.

شهرهای پر هزینه آمریکا

ایالات ارزان و کم‌هزینه آمریکا

بنابر اطلاعات وب‌سایت cnbc، هزینه‌‌های زندگی در چندین ایالت آمریکا به مراتب پایین‌تر از سایر نقاط این کشور است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:

 • ویومینگ: شما می‌توانید در منطقه لارامی Laramie این ایالت کابویی یک آپارتمان دوخوابه را با هزینه ۸۶۱ دلار در ماه اجاره کنید. این مبلغ یک سوم هزینه‌ای است که باید در سیاتل پرداخت کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از یک وام ۳۰ ساله با نرخ ثابت و پرداخت تقریبی ماهانه ۱۰۰۰ دلار، صاحب خانه‌ای متوسط در این ایالت آمریکایی شوید. این موضوع در مقایسه با شرایط مشابه و پرداخت ماهانه ۷۰۰۰ دلار در نیویورک سیتی، بسیار عالی است. گرانترین منطقه ویومینگLaramie است و میانگین قیمت خرید خانه ۲۷۱.۴۷۵ هزار دلار است.
 • ایندیانا: قیمت سوخت در ایندیاناپلیس در حدود ۲۵ درصد کمتر از بلینگهام واشنگتن است. به طور میانگین قیمت خرید خانه در حدود ۲۵۰ هزار دلار بوده و میانگین ماهانه هزینه قبوض و ویزیت دکتر به ترتیب ۱۸۴ و ۹۳ دلار است.
 • کانزاس: شما می‌توانید با ۸۰۰ دلار در ماه در منهتن کانزاس آپارتمان اجاره کنید. میانگین قیمت خرید خانه در این ایالت ۳۱۱ هزار دلار بوده و میانگین ماهانه هزینه قبوض و ویزیت دکتر به ترتیب ۱۷۹ و ۸۹.۵۰ دلار است.
 • تنسی: در این ایالت دیگر لازم نیست تا برای گذراندن زندگی ۲ شغله باشید. منطقه گران تنسی Nashville-Murfreesboro بوده و به طور میانگین قیمت خرید خانه ۳۱۸ هزار دلار آمریکا است. همچنین میانگین ماهانه هزینه قبوض و ویزیت دکتر به ترتیب۱۵۷ و ۹۴ دلار است.
 • آلاباما: هزینه‌ های زندگی در این ایالت از جمله خورد و خوراک گرفته تا ویزیت داندانپزشکی تقریبا نصف هزینه‎‌های زندگی در سان‌فرانسیسکو است، این بدین معنی است که میانگین قیمت خرید خانه ۲۴۱ هزار دلار بوده و شما می‌توانید با پرداخت ۶۶ دلار از ویزیت داندانپزشکی برخوردار شوید.

ایالات کم‌ هزینه آمریکا

مقایسه هزینه‌های زندگی در آمریکا با استرالیا، کانادا و انگلیس

همانطور که متوجه شده‌اید، هزینه خانه در آمریکا بیشترین سهم را در هزینه‌ های زندگی شما در این کشور خواهد داشت و صرف نظر از هزینه قبوض ماهانه، باید حداقل ۳۰ درصد از درآمد خود را صرف هزینه اجاره خانه در آمریکا کنید.

به طور کلی خورد و خوراک، خصوصا محصولات تازه و غذاهای سالم، به نسبت اغلب کشورهای غربی هزینه بیشتری در آمریکا دارند. هزینه غذا در رستوران نیز بنابر محله، منوی انتخابی و درجه کیفی رستوران متغیر بوده، اما به طور معمول غذاهای سالم خارج از منزل هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

مقایسه هزینه‌های زندگی آمریکا با استرالیا

آمریکااسترالیا
میانگین اجاره ماهانه خانه۱۷۰۰ دلار۱۳۰۰ دلار
شهریه مدارس خصوصی۱۰.۰۰۰ هزار دلار۱۴.۰۰۰ هزار دلار
بیمه درمانی خصوصی۵۰۰ دلار۱۵۰ دلار

مقایسه هزینه‌ های زندگی آمریکا با کانادا

آمریکاکانادا
میانگین اجاره ماهانه خانه۱۷۰۰ دلار۹۰۰ دلار
شهریه مدارس خصوصی۱۰.۰۰۰ هزار دلار۹.۰۰۰ دلار
بیمه درمانی خصوصی۵۰۰ دلار۴۰ دلار

مقایسه هزینه‌های زندگی آمریکا با آنگلیس

آمریکاانگلیس
میانگین اجاره ماهانه خانه۱۷۰۰ دلار۱۲۰۰ دلار
شهریه مدارس خصوصی۱۰.۰۰۰ هزار دلار۲۱.۵۰۰ دلار
بیمه درمانی خصوصی۵۰۰ دلار۱۵۰ دلار

 

پاسخی بگذارید

بستن منو