چطور می توان وقت فوری برای سفارت کانادا گرفت؟

این روزها ایرانیان زیادی بنابر هدف خود از سفر (کاری، تحصیلی، گردشگری، بازدید اقوام یا حتی مهاجرت) به دنبال دریافت یکی از انواع ویزای مولتی کانادا هستند. اما متاسفانه از سال ۲۰۱۲ سفارت و کنسولگری کانادا در تهران هیچگونه فعالیتی نداشته و پیگیری خدمات وقت سفارت و ویزای کانادا تنها از طریق کارگزاری‌ وی اف اس گلوبال ، وب‌سایت دولتی و سفارت کانادا در کشورهای همسایه ایران نظیر (ترکیه، ارمنستان و امارات) ممکن خواهد بود.

یکی از مراحلی که در پروسه درخواست ویزای کانادا همواره حائز اهمیت بوده و جزو الزامات اصلی محسوب می‌شود، دریافت وقت سفارت کانادا و انجام مرحله بیومتریک انگشت‌نگاری است، از این رو قصد داریم تا در ادامه به اطلاعات و جزئیات تعیین وقت سفارت کانادا از ایران بپردازیم.

تعیین وقت سفارت کانادا

دریافت وقت سفارت کانادا

با توجه به شرایط فعلی شهروندان ایرانی و نداشتن دسترسی مستقیم به سفارت و یا کارگزاری خدمات ویزای کانادا در ایران، تنها روش منطقی و قابل استفاده برای تعیین وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین و از طریق اینترنت است.

بر همین اساس شما باید به وب‌سایت VFSGlobal مراجعه کرده و با تعیین کشور مبدا (ترکیه، ارمنستان و امارات) و کشور مقصد (کانادا)، گزینه Take me to the Website را بزنید. سپس در بخش Book an appointment گزینه Book now را زده و در بخش Online بر روی click here کلیک کنید.

سپس باید از طریق ایمیل شخصی خود یک حساب کاربری در این وب‌سایت برای خود ایجاد نمایید، از این رو شما باید بر روی گزینه new user زده و با ارائه اطلاعات اولیه و شخصی خود نظیر اسم و فامیل، آدرس ایمیل، شماره موبایل و رمز عبور نسبت به ساخت حساب کاربری یا همان Account اقدام کنید.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که باید برای فعال‌سازی حساب کاربری خود، حتما به ایمیل ارائه‌شده مراجعه کرده و لینک آنرا تائید کنید.

با انجام این مراحل، امکان ورود به حساب کاربری خود در وب‌سایت وی اف اس گلوبال را داشته و به گزینه‌های تعیین وقت سفارت، کنسل کردن وقت، ارسال برگه وقت سفارت به ایمیل، تعیین مجدد وقت سفارت و ادامه درخواست قبلی دسترسی خواهید داشت.

به طور کلی دریافت وقت سفارت کانادا و مراجعه به مرکز کارگزاری وی اف اس گلوبال تنها برای انجام امور بیومتریک و انگشت‌نگاری بوده و درخواست ویزا و آپلود مدارک به صورت آنلاین انجام می‌شود. از این رو شما باید به هنگام تعیین وقت سفارت مواردی نظیر مرکز انگشت‌نگاری، تعداد نفرات و علت مراجعه را مشخص کنید.

ادامه  راهنمای زندگی در کانادا برای مهاجرین

در صورتی که قصد دارید تا در قالب خانواده برای انگشت‌نگاری به کارگزاری مراجعه می‌کنید، باید اطلاعات تک‌تک اعضای خانواده نظیر اسم و فامیل، تاریخ تولد، شماره تماس و آدرس ایمیل را وارد کنید، اما به غیر از وقت سفارت گروهی برای افراد خانواده، سایر متقاضیان باید به صورت جداگانه حساب کاربری ایجاد کرده و نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام نمایند.

با تکمیل مرحله تکمیل اطلاعات، به مرحله تقویم تعیین وقت سفارت هدایت می‌شوید. در این بخش کلیه اوقات در دسترس انگشت‌نگاری با رنگ سبز مشخص شده‌اند، کافیست بر روی تاریخ موردنظر خود کلیک کرده و ساعت حضور خود در کارگزاری را انتخاب نمایید. حتما پس از انجام این مراحل، برگه وقت سفارت و انگشت‌نگاری خود را دانلود و پرینت کنید.

کارگزاری سفارت کانادا

مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت کانادا

به طور کلی پروسه درخواست هر یک از انواع ویزای کانادا به صورت اینترنتی و از طریق وب‌سایت دولت کانادا انجام می‌شود، بر همین اساس شما مدارک موردنیاز سفر و درخواست ویزای کانادا را به صورت آنلاین برای سفارت کانادا آپلود کرده و نیازی به ارائه مجدد مدارک برای وقت سفارت کانادا ندارید.

به بیانی دیگر زمانی برای تعیین وقت سفارت کانادا و انجام مرحله بیومتریک و انگشت‌نگاری در کارگزاری سفارت اقدام می‌کنید که ایمیل بررسی مقدماتی مدارک را توسط آفیسر سفارت دریافت کرده باشید.

بر همین اساس به استثنای اطلاعاتی نظیر اسم و فامیل، تاریخ تولد، آدرس ایمیل و شماره تماس، مدرک اضافه‌ای برای تعیین وقت سفارت کانادا مورد نیاز نبوده و تنها باید در زمان حضور در مرکز کارگزاری برگه پرینت‌شده وقت سفارت و اصل پاسپورت خود را به همراه داشته باشید.

ادامه  زندگی در اتاوا از آب و هوا تا هزینه‌ها

کارگزاری وی اف اس سفارت کانادا

آیا وقت سفارت کانادا به صورت فوری نیز گرفته می‌شود؟

خیر، استفاده از این جمله جنبه تبلیغاتی داشته و نمی‌توان به غیر از زمان‌های پیشنهادی و در دسترس کارگزاری خدمات ویزا، وقت سفارت فوری دریافت کرد. این بدین خاطر است که تعیین وقت اینترنتی کارگزاری وی اف اس گلوبال برای انجام پروسه بیومتریک و انگشت‌نگاری رایگان بوده و گزینه‌ پولی برای دریافت وقت سفارت کانادا به صورت فوری وجود ندارد.

اما در عین حال باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که هزینه‌های درخواست ویزای کانادا و انگشت‌نگاری بیومتریک به صورت اینترنتی و یک‌جا از طریق یک کردیت کارت معتبر مسترکارت و ویزاکارت در وب‌سایت دولت کانادا قابل پرداخت است.

از این رو شما باید در مجموع ۱۸۵ دلار کانادا (۱۰۰ دلار هزینه درخواست ویزا و ۸۵ دلار هزینه انگشت‌نگاری) را به صورت آنلاین به سفارت کانادا واریز نمایید. بنابراین به هنگام حضور در مرکز کارگزاری برای انجام امور بیومتریک و انگشت‌نگاری نیازی به پرداخت هزینه‌ ارزی نقدی نخواهید داشت.

دریافت ویزا از سفارت کانادا

نکات وقت سفارت کانادا

  • وقت سفارت کانادا تنها از طریق وبسایت کارگزاری وی اف اس گلوبال قابل دریافت بوده و تنها برای انجام امور انگشت‌نگاری بیومتریک است.
  • شما می‌توانید بنابر موقعیت و شرایط خود، وقت سفارت کانادا را برای هر یک از کارگزاری‌های وی اف اس گلوبال در استانبول، آنکارا، ارمنستان یا دبی دریافت کنید. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که به غیر از ارمنستان و ترکیه، حضور در کارگزاری وی اف اس امارات(دبی) منوط به دریافت ویزای این کشور خواهد بود.
  • هیچ تفاوتی از لحاظ سرویس و خدمات مراکز کارگزاری کشورهای همسایه وجود ندارد، از این رو نزدیک‌ترین و اقتصادی‌ترین گزینه را انتخاب نمایید.
  • بنابر قوانین دولت کانادا، متقاضیان دیپلماتیک، خانواده سلطنتی و افراد زیر ۱۴ سال و بالاتر از ۷۹ سال نیازی به انجام مرحله انگشت‌نگاری بیومتریک در کارگزاری خدمات ویزای کانادا نخواهند داشت.
  • شما باید حداقل ۱۵ دقیقه قبل از وقت سفارت کانادا در محل کارگزاری وی اف اس گلوبال حضور داشته باشید.
  • شما امکان دریافت وقت سفارت کانادا (قرار ملاقات کارگزاری وی اف اس ترکیه) را به صورت تلفنی و از طریق شماره +۹۰۲۱۲۳۷۳۵۸۰۷ خواهید داشت.
  • امکان دریافت وقت سفارت کانادا از طریق ایمیل و این لینک نیز وجود دارد.
  • با دریافت وقت سفارت کانادا، حضور در محل کارگزاری و انجام مرحله بیومتریک و انگشت‌نگاری، باید به کشور مبدا برگشته و از طریق حساب کاربری خود منتظر جواب ویزای کانادا باشید. در صورت موافقت با ویزای کانادا می‌توانید به صورت شخصی در محل کارگزاری وی اف اس (برای مثال در ترکیه) مجددا حضور یافته و اصل پاسپورت را برای الصاق برچسب ویزای کانادا با خود ببرید و یا اینکه جهت صرفه‌جویی در وقت و هزینه خود از خدمات پیکاپ ویزای آژانس‌های گردشگری و مهاجرتی معتبر استفاده نمایید.
ادامه  مدارک لازم برای دریافت ویزای فوری کانادا و هزینه آن چقدر است؟

پاسخی بگذارید

بستن منو